Pagrindinis Renginiai Seminaras „Mano protėvių palikimas“
Seminaras „Mano protėvių palikimas“ PDF Print Email

 

Seminaras „Mano protėvių palikimas“

 

Lapkričio 27-29 dienomis Klaipėdoje buvo vykdoma unikali programa „Slavų kultūros dienos III“. Šios programos organizatoriai – folkloro asociacija „Vėčiora“ su savo vadove Marija Serebriakova, Vilniaus-Lietuvos vyskupijos švietimo ir katechizacijos skyrius, programos partneris – Klaipėdos miesto savivaldybės Tautinių kultūrų centras.

 

Programa yra vykdoma jau ne pirmus metus ir šiemet klaipėdiečiai susipažino su kūrybinio susivienijimo „Rusiškas paprotys“ nuostabiais veikėjais iš Sankt-Peterburgo (Rusija). Šio susivienijimo vadovai Julija ir Sergej Černyšovai yra unikalūs folklorinio vokalo, rusiško tradicinio šokio specialistai bei tradicinių muzikos instrumentų, apdarų ir lėlių gamybos meistrai.

 

Trijų dienų laikotarpyje buvo organizuojamos atviros meistriškumo pamokos, kurios dalyviams suteikė galimybę prisiliesti prie tradicinė liaudies kultūros, sužinoti apie tradicinių vestuvių šventimo ypatybės, pasinerti į savitų lėlių gamybą ir tiesiog drauge pasidalinti patirtimi ir talentu.

 

Lapkričio 28 d. Tautinių kultūrų centre įvyko seminaras „Mano protėvių palikimas IV“, skirtas bendrojo lavinimo ir ikimokyklinių įstaigų pedagogams. Seminaro tema – tradicinės lėlių vestuvės. Klaipėdos baltarusių sekmadieninės mokyklos ansamblio „Krynička“, „Pajūrio“ pagrindinės mokyklos folkloro studijos „Veretionce“ ir Pokrovo-Nikolskio šventyklos sekmadieninės mokyklos ikimokyklinės folkloro studijos „Topotyški“ dalyviai pademonstravo lėlių vestuvių pastatymo metodiką, išmokimą bei dainuojamosios medžiagos mokymąsi.

 

Seminaro programa:

 

I.                   Paskaita.

 

1.      Susipažinimas su tradicine pravoslavų šeimos kultūra.

 

2.      Tradicinės vestuvės.

 

3.      Vaikai tradicinėje kultūroje.

 

4.      Tradicinės vestuvės lėlių variante.

 

II.                Praktiniai užsiėmimai.

 

1.      Ankstyvasis vaikų vystymasis per muzikinę ir žaidybinę tradicinę kultūrą (darbo su Pokrovo-Nikolskio šventyklos sekmadieninės mokyklos folkloro grupės 3-5 metų dalyviais pavyzdžiu).

 

2.      Mokymasis unikaliu būdu išlikusių senovinių vestuvinių dainų (Leningrado apskrities, Slancevo rajono vestuvinės dainos, Sankt-Peterburgo konservatorijos ekspedicijos įrašai).

 

3.      Žaidimas su vaikais „Tradicinės lėlių vestuvės“.

 

 

 

Marija Serebriakova

 

Vertė – Rita Banevičienė, KTKC kultūrinės veiklos vadybininkė

 

 

 
© 2024 Joomla!. Visos teisės saugomos.
 

KVIEČIAME APLANKYTI

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien536
mod_vvisit_counterVakar781
mod_vvisit_counterŠia savaitė2714
mod_vvisit_counterPaskutinė savaitė2893
mod_vvisit_counterŠis menuo10656
mod_vvisit_counterPaskutinis menuo7262
mod_vvisit_counterViso4196277

Statistika

Dabar svetainėje :
Straipsnių : 1209
Viso peržiūrėjimų : 7622731